brand-circle

Чи потрібен штучний інтелект у бізнесі?

Avatar photo
Ірина Логінова

Оцінити статтю:

Штучний інтелект (ШІ) – потужний інструмент для розвитку бізнесу. Для установ, які працюють із величезними потоками інформації, він буквально стає порятунком: допомагає виконувати рутинні операції, обробляючи дані, надаючи аналітику. Завдяки роботі ШІ бізнес отримує реальну основу для прийняття правильних та оперативних рішень від цифр, критеріїв до рекомендованих дій. Це дозволяє покращувати та розвивати бізнес-процеси, підвищувати прибутковість.

Про те, як використання такого сучасного інструменту впливає на різні процеси, чи варто довіряти інтелектуальним системам, чи може штучний інтелект замінити людину і як компанії вже його використовують, розповімо в цій статті.

Можливості використання штучного інтелекту в бізнесі

Потенціал штучного інтелекту для підприємницької діяльності важко переоцінити. Компанії, які впроваджують нейромережі та технології машинного навчання, підвищують прибуток, покращують продуктивність, демонструють свою конкурентоспроможність та ефективність на ринку.

На практиці ШІ довіряють:

  • вирішення рутинних завдань;
  • автоматизацію процесів;
  • забезпечення кібербезпеки, захист від витоку даних/шахрайства;
  • оптимізацію виробництва з метою зниження витрат на енергію та сировину;
  • прогнозування трендів, попиту, поведінки цільової аудиторії;
  • створення контенту, креативів;
  • обслуговування клієнтів, покращення клієнтського досвіду.

Коли організація впроваджує та активно використовує такі інноваційні технології, це покращує її імідж в очах клієнтів/партнерів/інвесторів. У малому чи середньому бізнесі це стає реальною конкурентною перевагою. Розглянемо основні моменти.

  • Автоматизація. Штучний інтелект бере на себе виснажливі та одноманітні завдання, такі як внесення даних або ведення записів. Це звільняє час співробітників, які можуть зосередитися на важливіших, нестандартних чи творчих завданнях.
  • Поліпшення процесу ухвалення рішень. Надається інформація та аналітика, які дозволяють компаніям включати у свою діяльність максимально зважені рішення. Перевіряючи та ретельно аналізуючи тенденції, шаблони, поведінку клієнтів, установи можуть отримати цінну інформацію про свій бізнес, зробити діяльність більш ефективною.
  • Оптимізація взаємодії із клієнтами. Комунікаційні кошти з урахуванням штучного інтелекту (чат-боти і віртуальні помічники) стають невід’ємною частиною високорівневого клієнтського сервісу.
  • Визначення маркетингових стратегій. Штучний інтелект може ефективно аналізувати інформацію про цільову аудиторію, що дозволяє зробити маркетингові стратегії персоніфікованими, індивідуальними для кожного користувача.
  • Поліпшення безпеки. Такі системи можуть відстежувати кіберзагрози в режимі реального часу, миттєво вживаючи дії для їхньої нейтралізації.
  • Нейромережі використовуються для автоматичного розпізнавання та тегування телефонних розмов (функції віртуальної АТС), а в аналітиці реклами – для розумного розподілу динамічних телефонних номерів при коллтрекінгу звернень.

Сильні та слабкі сторони штучного інтелекту

Щоб вдало запровадити ШІ в бізнесі треба знати його сильні і слабкі сторони.

Сильні сторони

  • Автоматизація бізнес-процесів. Штучний інтелект швидко та легко справляється з широким спектром рутинних завдань: обробка даних, аналіз об’ємних фінансових звітів, ведення обліку клієнтів, збір резюме, класифікація портфоліо за заданими критеріями, робота із замовленнями, обробка заявок/платежів, оптимізація доставки, класифікація транзакції для захисту від шахрайства, email, сортування повідомлень за важливістю та категоріями.
  • Поліпшення точності прогнозування. Застосування таких технологій дозволяє швидко збирати та аналізувати величезні об’єми даних з різних джерел, знизити вплив людського фактора та запобігти помилкам. Так, системи можуть прогнозувати попит на ринку, зменшувати ризики, пов’язані з прийняттям рішень.
  • Підвищення продажів. ШІ допомагає компаніям знаходити та використовувати нові бізнес-можливості. Наприклад, системи аналізують дані про потреби клієнтів та пропонують нові продукти/послуги, які будуть мати попит. Нейромережі створюють нові креативи та будь-які форми контенту (відео, текст, зображення для просування продуктів).
  • Зниження витрат. Застосування робототехніки призводить до скорочення промислових витрат, підвищення продуктивності та якості продукції. А використання машинного навчання та нейронних мереж дозволяє скоротити витрати на оплату праці.

Слабкі сторони

  • Висока вартість впровадження та обслуговування. Створення машини, яка може імітувати людську логіку та міркування, потребує багато ресурсів та часу, що робить пристрій досить дорогим.
  • Машинам бракує творчості. Проблема в тому, що пристрої працюють запрограмовано. Хоча штучний інтелект зробив машини здатними самонавчатися, вони не можуть навчитися мислити нестандартно. ШІ завжди буде аналізувати ситуацію з погляду попередньо введених даних та минулого досвіду. Машинам складно підійти до справи творчо. Один із класичних прикладів – звіти про доходи Forbes. Для їх написання використовується робот Quik. Звіти є фактами/даними, які попередньо завантажуються в бот. Forrester прогнозує, що такий контент, керований ботами, може замінити 16 % робочих місць у США до 2025 року, але це дискусійна тема.
  • Відсутність емоційного інтелекту. Машинам не вистачає емоцій, людського співчуття, що робить їх непридатними для певних завдань, таких як консультування чи догляд.
  • Не розуміння етики. Штучний інтелект порушує важливі етичні проблеми, такі як конфіденційність, підзвітність, можливість використання в шкідливих цілях.
  • Машини з ШІ можуть вбити робочі місця. Роботи замінюють більшість завдань, що повторюються ботами. Потреба втручання людини знижується, оскільки підприємства прагнуть більш безпомилкової і безпечної роботі. Крім того, вони привносять із собою швидкість. Це призвело до втрати багатьох робочих місць, які колись були поширені. Робочі ролі, такі як просте введення даних або спілкування з клієнтами в першій точці взаємодії, тобто підтримка чату, тепер обробляються ботами, які можуть робити це більш ефективно та цілодобово. Експерти припускають, що до 2030 року роботи замінять принаймні 30 % людської праці, тобто майже 800 мільйонів робочих місць.

Штучний інтелект для бізнесу: висновки

Сучасні технології швидко розвиваються та здатні змінити світ. Від покращення охорони здоров’я, транспорту до революції у промисловості, створенні нових робочих місць. Штучний інтелект може вплинути на всі аспекти нашого життя.

Не дивлячись на недоліки, важливість ШІ та його вплив на світові галузі незаперечні. З кожним днем ​​він розвивається щогодини, щоб автоматизувати повсякденні завдання, залишаючись при цьому гнучким, а, отже, і забезпечує стійкість бізнесу. Використання такого інструменту дає великі можливості для розвитку різних бізнес-процесів і компанії в цілому. Це не модні віяння, а реальна потреба в умовах, у яких установи працюють зараз. Особливо це стосується сфери продажу.

Штучний інтелект для любого виду бізнесу – це засіб підвищення конкурентоспроможності та прибутковості через автоматизацію рутинних процесів. Інтелектуальна система збирає та аналізує дані щодо дій співробітників, показує точки зростання, формує конкретні рекомендації для підвищення ефективності роботи. Керівники компаній отримують прозору аналітику, за допомогою якої можуть приймати рішення та впливати на якість роботи та прибутковість.

Напишіть свій коментар

Висловіть свою думку стосовно ситуації описаної в матеріалі, або читайте що думають інші з цього приводу.

Коментарі до матеріалу:

Чи потрібен штучний інтелект у бізнесі?

Коментарів немає

Схожі матеріали по темі: