brand-circle

Як розпочати кар’єру контент-менеджера       

Avatar photo
Ніна Калініна

Оцінити статтю:

Контент-менеджер — це спеціаліст, відповідальний за створення, редагування, планування та оптимізацію контенту для різних медіа-платформ та ресурсів, таких як веб-сайти, соціальні мережі, блоги тощо. Завдання контент-менеджера може включати підбір тем для створення контенту, написання та редагування текстів, координацію роботи з дизайнерами та іншими членами команди, а також аналіз ефективності публікацій за допомогою різних інструментів.

Ця професія зазвичай передбачає базове знання програмного забезпечення, інструментів та методів цифрового маркетингу з акцентом на контент та SEO. Які навички допоможуть контент-фахівцеві стати затребуваним професіоналом, на яку зарплату можна розраховувати, та як новачку стартувати на цій посаді з нуля – розповідаємо далі у статті.

Хто такий контент-менеджер: особливості професії

Контент-спеціаліст наповнює інтернет-ресурси (сайти, блоги, сторінки в соціальних мережах) контентом: тексти, графіка, відео, аудіо, інші матеріали, які стосуються продукту. Все це працює на імідж компанії, просуває бренд у мережі та залучає нових клієнтів.

Експерт розробляє стратегію просування самостійно або створює її разом із маркетологом. Контент-стратегія включає всі канали поширення та їх взаємодію між собою. Такий фахівець повністю відповідає за всю інформацію, що публікується на ресурсах компанії, і проводить аналіз ефективності поширення повідомлень. Цю професію можна освоїти у будь-якому віці без досвіду або перейти до неї із суміжної галузі.

Обов’язки і задачі

За описами вакансій може скластися враження, що професія контент-менеджера пов’язана лише з наповненням сайтів: картками/описами товарів, тематичними статтями та картинками. Насправді вона ближче до професії редактора, частково перетинається з PR та SEO.

Ось головні завдання, які виконує такий спеціаліст:

 • Розробка контент-стратегії та складання контент-плану.
 • Аналіз конкурентів, вивчення статистики та ключових трендів на ринку.
 • Комунікація між усіма фахівцями та підрядниками, які задіяні у створенні, розміщенні та аналізі контенту.
 • Написання або замовлення текстів, фото, дизайну, відео матеріалів.
 • Робота з фото- та відеостоками, найпростіша обробка зображень/відео в редакторах.
 • Опублікування постів на всіх майданчиках і площадках.
 • Підготовка та запуск окремих продуктів/лендингів у рамках акцій та рекламних кампаній.
 • Відстеження статистики з охоплень і відгуків на пости та публікації.
 • Підготовка звітності про розміщений матеріал та отримані відгуки.
 • Редагування та розміщення публікацій на сайті відповідно до рекомендацій SEO-фахівців.

Плюси і мінуси професії 

Професія контент-менеджера має свої плюси та мінуси, як і будь-яка інша. Серед переваг:

 • Можна працювати з різними форматами контенту, вивчаючи їх особливості.
 • Хороші перспективи для зростання та розвитку кар’єри: маркетолог, спеціаліст
 • з просування, проект-менеджер, арт-директор.
 • Досвід роботи з різними ресурсами, фахівцями, підрядниками — ця база стане в нагоді у багатьох сферах.
 • Підходить для початку кар’єрного росту, віддаленої та проектної роботи, зміни діяльності.
 • Аналітика ринку та конкурентів, досвід розробки стратегії стануть у нагоді, якщо ви вирішите відкрити власний бізнес: на старті ви зможете самі займатися контентом та складати грамотні техзавдання для виконавців.

До недоліків можна віднести:

 • Результат роботи залежить від багатьох факторів, на які важко вплинути, включаючи виконавців, алгоритми пошукових систем або соцмереж.
 • Доводиться ретельно стежити за помилками у текстах та медіаконтенті, які не завжди можна виправити після публікації.
 • Невелика зарплата на стартових та середніх позиціях.
 • Іноді робота може бути монотонною і стомлюючою: наприклад, якщо потрібно постійно заповнювати картки товарів за одним і тим же шаблоном.

Рівень зарплати

Контент-менеджери працюють у державних, комерційних компаніях, рекламних, діджитал-агентствах, інтернет-магазинах, на інформаційних порталах. Заробіток фахівця залежить від кваліфікації, досвіду та способу роботи, а ще може суттєво відрізнятися в залежності від регіону та компанії, в якій працює спеціаліст. Можна перебувати у штаті фірми та отримувати оклад, а іноді й відсотки з продажу товарів. Контент-менеджер фрілансер домовляється з клієнтом про вартість проекту загалом або розраховує оплату з власного прайс-листу.

Загалом середні зарплати контент-менеджерів в різних містах України можуть коливатися в діапазоні від 10 до 26 тисяч гривень. За даними з 1097 вакансій, розміщених на сайті Work.ua за останні 3 місяці, середня зарплата контент-менеджерів становить 16 тисяч гривень.

МістоЗаробітна плата (в гривнях)
Київ20 000
Львів15 000
Одеса20 000
Суми15 000
Ужгород20 000
Харків15 000
Віддалено10 000

Середня зарплата контент-менеджера на світовому рівні становить $77,582 в рік. Діапазон річних зарплат коливається від $68,116 до $87,096 і відрізняється в залежності від країни:

 • Сполучені Штати Америки – від $45,000 до $96,000;
 • Німеччина – €26,000 до €57,000;
 • Велика Британія – £35,982 до £47,225.

Професійний розвиток 

Професійний розвиток контент-менеджера включає в себе різні етапи та можливості для кар’єрного зростання. Основні з них:

 1. Початковий (Junior Content Manager). На цьому етапі фахівець займається створенням, редагуванням та публікацією контенту під наглядом більш досвідчених колег. Тут важливо зосередитись на навчанні та розвитку необхідних навичок.
 2. Середній (Middle Content Manager). Контент-менеджер вже має певний досвід і може працювати над складнішими проектами, взаємодіяти з клієнтами та командами, займатися плануванням контент-стратегій та аналізувати результати своєї роботи.
 3. Старший (Senior Content Manager/Content Lead). На цьому етапі фахівець може керувати командою контент-менеджерів, розробляти та впроваджувати стратегії з контенту на високому рівні. Важливо мати глибокі знання в області контент-маркетингу, SEO, SMM та інших суміжних галузях.
 4. Керівництво (Content Director/Head of Content). Керування відділом контенту, стратегічне планування та взаємодія з іншими відділами компанії. Розробка та впровадження глобальних стратегій контенту, менторство та розвиток команди.

З набутим досвідом контент-менеджер може надавати консультаційні послуги з контент-менеджменту та контент-стратегії, проводити тренінги, воркшопи, лекції чи займатись написанням книг та статей з цієї тематики.

Іноді такі фахівці переходять на суміжні позиції та будують кар’єру як автори-експерти, контент-маркетологи та SEO-фахівці. Перспективи кар’єрного зростання пов’язані з освоєнням суміжних областей (програмування, веб-дизайн, SЕО-оптимізація), підвищенням кваліфікації в рамках спеціалізації. Загалом можна вибирати різні шляхи для професійного зростання в залежності від особистих інтересів та цілей.

Як стати контент-менеджером

На сьогодні немає єдиної загальноприйнятої програми навчання та підготовки контент-менеджерів. Відсутні і строгі критерії відбору, контент-спеціалістами стають як фахівці з технічною освітою, так і гуманітарною. І якщо технарі будують кар’єру з ухилом на SEO та веб-аналітику, то колишні випускники журфаків та філологи роблять ставку на якісні публікації.

Контент-менеджер повинен мати такі якості (Soft Skills), як акуратність, уважність, цілеспрямованість, вміння самостійно приймати рішення, відповідальність, терплячість, наполегливість, комунікативні та організаторські здібності, логічне мислення, високий рівень концентрації, розподілу та перемикання уваги, розвинена уява, аналітичний склад розуму, широка ерудиція, творчі здібності, емоційна стійкість.

До професійно важливих якостей (Hard Skills) належать:

 • Навички письма. Здатність створювати тексти високої якості, що відповідають граматичним, стилістичним та брендовим вимогам.
 • Розуміння принципів SEO та здатність оптимізувати контент для пошукових систем.
 • CMS. Досвід роботи з платформами управління контентом, такими як WordPress, Joomla, Drupal тощо.
 • Графічний дизайн. Знання графічних дизайнерських інструментів, таких як Adobe Photoshop, Illustrator.
 • Редагування Відео. Навички роботи з відеоредакторами, наприклад, Adobe Premiere Pro або Final Cut Pro.
 • Аналітика. Здатність аналізувати дані про ефективність контенту за допомогою інструментів, таких як Google Analytics.
 • Досвід роботи з соціальними мережами та платформами для управління соціальними мережами, такими як Hootsuite або Buffer.
 • Базові знання HTML та CSS для форматування та стилізації контенту.
 • Навички планування та управління проектами, здатність дотримуватися термінів та координувати роботу команди.
 • Копірайтинг та редагування. Навички створення привабливих заголовків, слоганів та рекламних текстів.

Варіанти навчання для контент-менеджера

Освоїти професію можна самостійно, використовуючи всілякі відео на YouTube, книги, форуми, самовчителі і т.д. Плюси – безкоштовно чи дуже недорого. Мінуси – немає системності, самостійне навчання може виявитися неефективним. Також можна пройти курси на одній із освітніх платформ. Такі заняття розраховані на людей без особливої ​​підготовки, тож підійдуть більшості. Ось кілька рекомендованих курсів:

 1. Coursera. “Content Strategy for Professionals” Specialization від Northwestern University.
 2. Udemy. Курс “Content Marketing Masterclass” для освоєння основ контент-маркетингу.
 3. LinkedIn Learning. Курс “Content Marketing Foundations” для засвоєння основ контент-маркетингу та курс “Learning Content Management Systems” для засвоєння навичок роботи з системами управління контентом.
 4. EdX. Мікромагістерська програма “Content Strategy” від University of Washington.
 5. Google Digital Garage. Безкоштовний курс “Fundamentals of digital marketing” для загального розуміння цифрового маркетингу, включаючи контент-маркетинг.
 6. HubSpot Academy. Курс “Content Marketing Certification” для набуття навичок контент-маркетингу.

Ці курси відповідають за різні аспекти контент-менеджменту та контент-маркетингу, від створення та редагування контенту до SEO та аналітики. Окрім цього, є багато інших платформ та ресурсів для навчання, які можна знайти в інтернеті.

Професія контент-менеджера є важливою в сучасному світі цифрового маркетингу та онлайн-комунікацій. Щоб стати успішним контент-менеджером, вивчайте, як влаштований контент різних компаній: від інтернет-магазинів до великих брендів, тематичних порталів. Освоюйте програми, які можуть стати в нагоді в роботі: Adobe Photoshop, Illustrator, Premiere; html та CSS-верстка. Слідкуйте за новими форматами та майданчиками (відео, AR, VR, ролики для TikTok), щоби вміти з ними працювати.

Напишіть свій коментар

Висловіть свою думку стосовно ситуації описаної в матеріалі, або читайте що думають інші з цього приводу.

Коментарі до матеріалу:

Як розпочати кар’єру контент-менеджера       

Коментарів немає

Схожі матеріали по темі: