brand-circle

Як розпочати кар’єру в IT на посаді DevOps Engineer

Avatar photo
Ірина Логінова

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Останніми десятиліттями IT-сфера стрімко розвивається, тому не дивно, що у ній регулярно зʼявляються нові спеціальності. Посада DevOps Engineer вперше була зареєстрована у 2009 р. Першочергово це була методологія DevOps (development + operations), націлена на оптимізацію циклу створення програмного забезпечення та підвищення рівня взаємодії розробників з безпосередніми користувачами. Відповідно DevOps-інженер — це та людина, яка поєднує у собі функції системного адміністратора та програміста. Крім того, він також частково і бізнес-аналітик, і PM, і Solution Architect. Таким чином, ця посада максимально включена в усі процеси, і підійде тим, кого цікавить всебічний розвиток у IT-сфері.

Хто такий DevOps-інженер

Девопс — це фахівець, який займається забезпеченням правильної інтеграції, доставки і розгортання ПЗ (CI/CD), а також налаштуванням автоматизації інфраструктури. У своїй роботі DevOps-інженер тісно співпрацює із розробниками, тестувальниками, а також із системними адміністраторами. Сама методологія DevOps спрямована на те, щоб оптимізувати процес життєвого циклу програмного забезпечення та пришвидшити його доступ до користувача.

Обов’язки і задачі

DevOps інженер — це багатозадачний спеціаліст. Звичайно, на початку своєї карʼєри він може зосереджуватись тільки на одній конкретній ділянці, наприклад, на налаштуванні мережі, але з часом перетворюється на “універсального солдата”. Коло обовʼязків такого фахівця включає:

  • безперебійна доставка коду, у яку входить збірка, тестування та деплоймент;
  • розгортання та конфігурування інфраструктури, яке DevOps Engineer зазвичай здійснює за допомогою коду;
  • автоматизація кожного процесу, що входить до життєвого циклу кінцевого продукту;
  • налагодження роботи хмарних сервісів та налаштування правильних звʼязків між ними;
  • постійне стеження за центральним логуванням;
  • забезпечення безпеки усіх процесів.

Плюси і мінуси професії DevOps Engineer

Як і будь-яка інша професія, посада девопса має свої плюси і мінуси. Проте все ж переваг суттєво більше. Ось деякі з них:

  • “Ввійти” у професію не так складно, як наприкладу у випадку із безпосереднім програмуванням. Хоча технічні знання DevOps інженеру необхідні, проте вони не повинні бути на рівні глибокого розуміння.
  • Відсутність одноманітності. У своїй роботі такий спеціаліст має кожного разу інші задачі, тому рутина йому не загрожує.
  • Хороші карʼєрні перспективи. Оскільки методологія CI/CD, повʼязана із автоматизацією практично усіх етапів розробки та демонструє схильність до швидкого розвитку, то жоден DevOps Engineer найближчим часом точно не залишиться без роботи.

Що стосується недоліків професії девопс інженера, то їх всього кілька:

  • Відсутність чіткого розуміння особливостей та специфіки роботи. Дана сфера є “террою інкогніта” для багатьох людей, тому дехто не розуміє, які ж задачі є у девопса та часто плутає його із системним адміністратором.
  • Проблема з оцінюванням роботи. У професії DevOps Engineer ти працюєш на результат комплексно, тому завжди можна проявити свій творчий потенціал та нестандартний підхід. Проте це може викликати труднощі, коли потрібно дати оцінку зробленій роботі.

Рівень зарплати розробників DevOps

Професія девопса добре оплачується, і саме це є однією із її найбільш привабливих сторін для тих, хто шукає себе в IT-сфері. Згідно останніх даних за 2023 р., спеціаліст рівня Junior заробляє за місяць 1200$, Middle — 2875$. А ось зарплата DevOps Engineer, який є вже Senior суттєво вища та становить 5500$.

 В Канаді досвідченому DevOps інженеру заплатять близько 94-126 000 $ в рік, а у Великій Британії в середньому 103,798 £. В США девопс заробляє в середньому 104 441 $ за рік, проте в окремих штатах, як Каліфорнія чи Нью-Йорк ця цифра більша, як правило, на кілька десятків тисяч.

Професійний розвиток девопсів

Посада DevOps Engineer сама по собі передбачає постійний розвиток та ріст, тому не дивно, що багато спеціалістів залишається працювати у цій сфері. Проте вони також можуть змінити свою діяльність. Наприклад, якщо девопс починав свою карʼєру як системний адміністратор, то він може більше заглибитись у програмування та стати розробником. Також можна змінити кваліфікацію та стати інженером з IT-безпеки. Для DevOps інженера відкриті і такі спеціальності як Project manager, тестувальник або QA-автоматизатор, Software Architect.

Як стати DevOps-інженером?

Професія DevOps-інженера підійде для людей, які люблять та вміють працювати з готовими компонентами та здійснювати налаштування. Тому її часто вибирають ті, хто мав у минулому досвід роботи системним адміністратором. Також вона легко дається людям, які працювали тестувальниками чи програмували.

Hard Skills DevOps Engineer включать насамперед добре розуміння компʼютерних систем Linux, Windows, сервісів AWS та Azure від Microsoft та Google Cloud Platform. Також необхідне знання хоча б однієї мови програмування, наприклад, Python чи Bash. Крім того, хороший девопс обовʼязково добре розбирається в протоколах, безпеці, Configuration Management, IaC, контейнеризації (Docker, Kubernetes) та ін.

Серед Soft Skills DevOps-інженера на першому місці виступає аналітичне мислення, уважність, зосередженість та посидючість. Крім того, важливою є комунікабельність та стресостійкість, адже доведеться постійно співпрацювати з командою.

Людям, які бажають опанувати дану спеціальність, бажано пройти курси DevOps. Сьогодні їх пропонують чимало IT-шкіл та інших подібних освітніх платформ. Найбільш популярні:

  • DevOps on AWS від Coursera;
  • Kubernetes з нуля для DevOps Інженерів;
  • DevOps Culture and Mindset від Coursera;
  • Development operations engineer від Main Academy;
  • Основи DevOps від Sigma Software University;
  • DevOps від ITEA.

Ці курси підійдуть як початківцям, так і тим, хто вже має певний досвід. Крім того, може пригодитись і спеціалізована література: “Керівництво з DevOps” Джина Кіма, “Сучасне адміністрування Linux” Сема Алапаті, “Рефакторинг. Поліпшення дійсного коду” Мартіна Фаулера та ін.

Напишіть свій коментар

Висловіть свою думку стосовно ситуації описаної в матеріалі, або читайте що думають інші з цього приводу.

Коментарі до матеріалу:

Як розпочати кар’єру в IT на посаді DevOps Engineer

Коментарів немає

Схожі матеріали по темі: